مقالات

بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلف

بهترین هدیه برای پسران

شاید انتخاب بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلف، یکی از سخت ترین کارها به نظر بیاید. طبیعتا زمانی که هدیه ای برای کودک خود می خریم دلمان می خواهد که هدیه برای کودک جذاب بوده و در کنار جذابیت به پیشرفت استعداد های کودک نیز کمک کند. در ادامه با چوپا، تولید کننده محصولات چوبی اتاق کودک همراه باشید تا نکات مهمی را در مورد انتخاب بهترین کادو برای پسران به شما ارائه نماییم.

کادوی مناسب برای پسر باید براساس فاکتور های مختلفی انجام شود. یکی از فاکتور های مهم در انتخاب کادوی مناسب برای پسر، سن و سال کودک می باشد. در کنار سن و سال، علاقمندی و توانایی های کودک نیز باید مورد توجه قرار گیرند. انتخاب هدیه برای پسر باید به گونه ای باشد که با ویژگی های شخصیتی کودک نیز هماهنگی داشته باشد. هدیه دادن در واقع راهی است که به وسیله آن می توانید محبت خود را به کودک خود ابراز نماییم. یکی از مهم ترین و بهترین فرصت ها برای دادن کادو روز تولد کودک می باشد.

بهترین هدیه برای پسران زیر یک سال

بهترین هدیه برای پسران زیر یک سال

 در این قسمت از مطلب قصد داریم که پیشنهاداتی برای خرید بهترین کادو تولد برای پسربچه را به تفکیک سن و سال کودک ارائه دهیم. معرفی بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلف را با هدیه های مناسب کودک زیر یک سال شروع می کنیم. برای کودکان زیر یک سال به آسانی می توان در بازار انواع و اقسام اسباب بازی ها و لباس های زیبا و جذاب را پیدا کرد. در واقع خوشحال کردن کودک زیر یک سال بسیار آسان بوده و هر چه هدیه شما رنگ های گرم و جذاب تری داشته باشد، کودک را هیجان زده تر خواهد کرد. همچنین جعبه کادو نیز برای کودکان اهمیت زیادی داشته و شاید بیشتر از خود هدیه خوشحال شان کند. با این حال بهتر است که هدایای خود را از مواردی که در ادامه بیان خواهیم نمود انتخاب نمایید. زیرا کودک در این سنین هر چیزی را وارد دهان خود نموده و از این نظر بعضی از اسباب بازی ها برای او خطرناک می باشند.

یکی از بهترین انتخاب ها برای کودک یک ساله عروسک و جغجغه های رنگی و زیبا است. زیرا کودک یک ساله می تواند به تنهایی با جغجغه خود بازی کند و صدایی که ایجاد می کند لذت ببرد. از طرفی این اسباب بازی بزرگ تر از آن است که کودک بتواند آن را در دهان خود فرو برد. یکی دیگر از انتخاب هایی که در این سن می توانید داشته باشید انواع لباس های زیبای نوزادی است که امروزه با تنوع بسیار زیادی نیز در بازار به چشم می خورند. در مورد خرید لباس نوزاد حتما سایز و اندازه دقیق او را در نظر بگیرید، سپس اقدام به خرید هدیه نمایید. نکته دیگری که وجود دارد این است که با توجه به حساسیت پوست نوزاد حتما از لباس های نخی و تریکو انتخاب خود را انجام دهید. زیرا لباس های پلاستیکی باعث تعریق و عرق سوز شدن پوست کودک می شود و حتی ممکن است برای پوست های حساس تر باعث بروز انواع حساسیت ها و خارش های پوستی شود.

کادو تولد برای پسر بچه ۱ تا ۳ سال

کادو تولد برای پسر بچه ۱ تا ۳ سال

همان طور که پیش از این عنوان شد بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلف، وسایلی است که با توانایی های کودک تناسب داشته باشد. کودک پسر در سنین یک 1 تا سه سالگی دارای توانایی های بیشتری از نظر حرکتی و تشخیصی می باشد. بنابراین اسباب بازی هایی که به صورت قطعه های بزرگی از مکعب و دایره باشند می توانند برای کودک جذاب باشند. این قطعات معمولا در هم فرو می روند و شکل جدیدی می سازند. به این ترتیب کودک با مفهوم کوچک و بزرگ بودن اشیاء و قرار دادن اشیاء در یک قالب جدید آشنا می شود. کودک سه ساله از اسباب بازی های بیشتری لذت می برد و می توان اسباب بازی هایی با پیچیدگی بیشتر را برای او انتخاب کرد.

قطار اسباب بازی می تواند یک کادوی تولد پسرانه بسیار عالی برای این سن باشد. اسباب بازی هایی مانند قطار که حرکت دارند و صدا تولید می کنند، وسایل هیجان انگیزی برای کودکان هستند. با توجه به این که مهارت های حرکتی کودک هنوز به خوبی رشد نکرده است این اسباب بازی ها کودک را ترغیب می کند که تحرک بیشتری داشته باشد. زیرا با حرکت قطار کودک نیز به دنبال اسباب بازی حرکت می کند، به این ترتیب می تواند مهارت های حرکتی خود را نیز تقویت نماید.

یکی دیگر از مزیت هایی که این اسباب بازی دارد این است که می تواند مهارت کلامی و تخیل کودک را نیز افزایش دهد. پدر و مادر می توانند هر زمان با حرکت قطار به شهر های دیگر سفر کنند و رؤیاهای شیرینی برای کودک خلق کنند. در ضمن با تعریف داستان های مختلف، کودک با انواع فعل ها و کلمات جدید آشنا می شود که باعث تقویت مهارت های زبانی او می شود.

معمولا یکی از اولین انتخاب ها به عنوان کادو تولد برای پسر ماشین اسباب بازی است. پسرها از همان ابتدا عاشق سرعت و هیجان هستند و با استفاده از ماشین اسباب بازی می تواند سرعت و هیجان را در ذهن خود تصور کرده و تخیلات خود قوت بخشند.

بهترین هدیه برای پسران 3 تا 5 سال

در این سن کودک به خوبی می تواند کارهای بزرگ ترها را درک کند. به نوعی حس کنجکاوی پسرانه اش باعث می شود که گاهی پا در کفش بزرگ ترها کرده و وسایل کار بزرگ ترها را نیز بردارد. بنابراین خرید اسباب بازی های مشاغل مختلف می تواند برای کودک یک کادو تولد پسرانه بسیار عالی به شمار آید. اسباب بازی هایی مانند میخ و چکش نجاری که می تواند برای کودک بسیار جذاب باشد. همچنین وسایلی مانند وسایل پزشکی که شامل گوشی پزشکی، باند و … می باشد، هدیه خوب و مناسب برای این سنین کودک می باشد.

یکی دیگر از هدایایی که به عنوان کادو برای تولد پسر می توانید به کودک خود بدهید تابلو های سه بعدی از شخصیت های کارتونی است که کودک به آن ها علاقه دارد. این تابلو ها در اتاق کودک نصب می شود و کودک خود را بیشتر از هر زمانی نزدیک به آن شخصیت احساس می کند. بلوک های ساختمانی یا همان لِگو یکی دیگر از هدایایی هستند که می توانند برای پسر بچه ها مفید و سرگرم کننده باشند. این اسباب بازی ها به کودک اجازه می دهد به راحتی آزمون و خطا کرده و سازه های مختلفی را با هزاران مدل مختلف بسازد.

کادوی مناسب برای پسر 5 تا 8 سال

بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلف اسباب بازی های کنترلی مانند هواپیما و ماشین کنترلی می باشد. این اسباب بازی ها برای کودک پنج تا هشت ساله یکی از وسایل مورد علاقه و هیجان انگیز به شمار می رود. بازی با این وسایل می تواند هماهنگی زیادی بین مغز و عضلات کوچک کودک ایجاد کند و در کنار آن درک بصری کودک را افزایش دهد. زیرا کودک می تواند تمرکز خود را بالا برده و با دقت بیشتری فضای محیط را بررسی کند. در واقع کودک باید حرکت اسباب بازی خود را پیش بینی کند و حرکات دست و ذهن خود را با آن هماهنگ کند.

ست سفال گری نیز یک کادوی پسرانه بسیار خوب برای کودکان محسوب می شود. این اسباب بازی باعث می شود که کودک مهارت های فردی خود را افزایش داده و مسئولیت ساخت اجسام مختلف، از ابتدا تا انتهای کار را به تنهایی به عهده بگیرد این بازی باعث افزایش اعتماد به نفس کودک نیز می شود.

کادوی مناسب برای پسر بالای 8 سال

برای انتخاب بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلفِ که بیشتر از ۸ سال سن دارند، آزادی و انتخاب های بیشتری خواهید داشت. زیرا کودک در این سنین به درک خوبی از ریاضیات و رابطه های ساده ی ریاضی رسیده است. بنابراین پک رباتیک می تواند از انتخاب های درجه یک به عنوان کادو برای پسر به شمار آید. این پک برای کودکانی که سنین ۱۱ تا ۱۲ سال دارند می تواند کاربردی تر و جذاب تر باشد. تعداد قطعات درون بسته و جنس قطعات از مواردی هستند که در کیفیت این پک ها تاثیرگذار می باشند. در صورتی که کودک به کلاس رباتیک نمی رود می توانید به راحتی سر فصل های مختلف رباتیک را در قالب ویدئو از اینترنت دانلود نمایید.

یکی دیگر از مواردی که به عنوان بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلف در گروه های سنی بالای هشت سال مناسب باشد را در ادامه معرفی خواهم نمود. در سنین بالاتر از هشت سال کودکان علاقمند هستند که اطلاعات بیشتری در مورد محیط و دنیای پیرامون خود کسب کنند. کره زمین یکی از هدایای بسیار خوب برای این کودکان است که کمک می کند کودکان شهرها و کشور های مختلف دنیا را بهتر بشناسند. پیدا کردن کشورهای مختلف روی کره زمین برای کودک جذاب بوده و او را ترغیب می کند که مطالعات و جستجوی بیشتری درمورد کشور های دیگر انجام دهد.
از دیگر اسباب بازی هایی که بهترین هدیه برای پسران در سنین مختلف در گروه سنی بالای هشت سال جذابیت دارند، بازی آموزشی آناتومی بدن می باشد. این بازی آموزشی می تواند هدیه ای بسیار جالب و عالی برای کودکان باشد. این اسباب بازی کودک را با دنیای درونی بدن آشنا کرده و می تواند پاسخی برای بسیاری از کنجکاوی های کودک باشد. با توجه به افزایش دقت و تمرکز کودکان در این سن پازل هایی با قطعات زیاد می تواند برای کودک کادوی خوبی به شمار روند. این پازل ها می توانند تصویری از قهرمانان داستان ها و شخصیت های کارتونی مورد علاقه کودک باشند.

جمع بندی

 در نهایت نکته ای که باید در مورد انتخاب هدیه در نظر داشته باشید این است که خرید کادو را محدود به جنسیت کودک نکنید. در صورتی که کودک به داشتن عروسک علاقه دارد نباید مورد سرزنش قرار گیرد. می توان برای این کودکان انواع عروسک های جذاب را که متحرک بوده و صحبت می کنند و یا به شکل شخصیت های داستانی جذاب برای کودک می باشند انتخاب نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 3 =